Loading...

czwartek, 20 listopada 2014

Obchody 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski- relacja

11 listopada br. Polska obchodziła 96 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Również na naszym terenie wydarzenie to było uroczyście świętowane.
Po zbiórce uczestników uroczystości patriotycznej pod Gminnym Ośrodkiem Kultury w Klimontowie odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Józefa w Klimontowie.
Po Mszy Św. w uroczystym korowodzie prowadzonym prze Kapelę Klimontowską zostały złożone wiązanki kwiatów przy pomniku płk. Antoniego Wiktorowskiego, żołnierza Armii Krajowej oraz przy pomniku Walczących o Wolnośc w latach 1939-1945.


Korowód wraz z mieszkańcami Klimontowa przemaszerował do Gminnego Ośrodka Kultury, w którym na Sali Widowiskowej uroczyście przekazano sprzęt Jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Klimontów.


Następne uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie  zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny.

  
Po programie artystycznym uczestnicy uroczystości wyjechali na cmentarz Legionistów J. Piłsudskiego do Gór Pęchowskich gdzie odbyła się modlitwa za poległych Legionistów I Kadrowej walczących o Niepodległośc w Bitwie pod Konarami w maju 1915 roku pod komendą Józefa Piłsudskiego. Został odśpiewany Hymn Państwowy, po którym wystąpił Wójt Gminy Klimontów Ryszard Bień. 

  
Delegacje uczestniczące w uroczystości przy Pomniku Legionistów Józefa Piłsudskiego złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.


Częśc oficjalna uroczystości zakończyła się spotkaniem uczestników przy kuchni polowej, któremu towarzyszył koncert pieśni legionowych w wykonaniu zespołu "Wiarus".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz