Loading...

czwartek, 8 maja 2014

"Droga do Świętości. Spotkanie kawiarniane" artykuł naszej koleżanki

27 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Klimontowie odbył się spektakl pt. "Droga do Świętości. Spotkanie kawiarniane". Pisaliśmy o nim TUTAJ.
Zapraszam do przeczytania krótkiego artykułu na ten temat napisanego przez zdolną uczennicę Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie.


27 kwietnia 2014 roku w dzień ogłoszenia świętym naszego Wielkiego Polaka – Karola Wojtyły w Gminnym Ośrodku Kultury w Klimontowie o godzinie 18.odbył się spektakl pt. „Droga do świętości. Spotkanie kawiarniane”. Młodzież z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II wraz z dziećmi z Przedszkola Sióstr Imienia Jezus przybliżyła widzom życie i drogę do świętości Papieża Jana Pawła II. W pięknej scenerii kawiarni dawni przyjaciele Karola Wojtyły wspominali czasy Jego młodości: lata szkolne, studenckie, początki kapłaństwa, czasy kardynalskie i pontyfikat papieski. Z rozmów można było wywnioskować, że Karol Wojtyła był człowiekiem wielkich pasji m.in.: uwielbiał wędrówki górskie, kajakarstwo, teatr oraz poezję i muzykę, miał poczucie humoru, ale też był wymagający w stosunku do siebie i innych. Był człowiekiem i kapłanem, który zawierzył siebie całkowicie Maryi, potrafił kochać ludzi, szczególnie dzieci i młodzież, był człowiekiem modlitwy i miłosierdzia.
W przygotowaniu spektaklu wzięli udział, obok przedszkolaków i młodzieży gimnazjalnej, także pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Klimontowie, którzy przygotowali niezwykłą scenografię oraz zadbali o oprawę muzyczną i efekty świetlne. Oglądający przedstawienie nie kryli wzruszenia i zachwytu. Aplausom nie było końca!

Aleksandra Szypenbejl
kl.III C Gimnazjum im.Papieża Jana Pawła II


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz